[vĩnh bá trung học phổ thông] [plaza] [những phương pháp điển hình trong giải toán phổ thông] [ngày tàn ngụy chÃÆ�] [A candy store sells different types of candy by the ounce. Red Snaps cost $0.25 per ounce, and Blue Tarts cost $0.30 per ounce. You decide to buy 8 ounces of candy to share with your friends. How much more expensive would it be to get a bag of Blue Tarts instead of a bag of Red Snaps?(1 point)Resp] [how add another phone for ring app] [Nguyên lý chọn ngày theo bát tự] [In a series RL circuit ET = 120 V, R = 150 Ω, and XL = 270 Ω. What is the reactive power] [Sách quản trị mua bán và sáp nháºÂp] [Mù chữ]