[A candy store sells different types of candy by the ounce. Red Snaps cost $0.25 per ounce, and Blue Tarts cost $0.30 per ounce. You decide to buy 8 ounces of candy to share with your friends. How much more expensive would it be to get a bag of Blue Tarts instead of a bag of Red Snaps?(1 point) Resp] [segunda chamada concurso feirade santana 2025] [Sá»± lụi tàn cá»§a đồng đô La] [bách hóa giấc mÆ¡ cá»§a ngài] [chuyện làng CÃÆâÃ] [Võ Văn Kiệt] [địa chính trị việt nam pdf] [các thá»§ thuáºt giải nhanh váºt lý] [Trànão bất bại] [táºÂÂp làm văn lá»›p 5]